חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

תפריט

פרחים הם הרבה מעבר למתנה צבעונית

פרחים הם הרבה מעבר למתנה צבעונית

לעתים ישנן מתנות בהן אין כל סיבה שנלך סחור סחור, והפתרון הוא הרבה יותר פשוט ממה שחשבנו. כמוהם הם פרחים הם צבעוניים, מביאים עמם ניחוחות משכרי חושים ומכניסים את הטבע הישר אל תוך המרחב הביתי שלנו.

אולם אם נשים לרגע בצד את היתרונות המובהקים שקיימים בפרחים, הרי שישנם גם לא מעט מחקרים מדעיים המציגים שפע של יתרונות נוספים ובלתי מבוטלים. לא רק שברכישת זר פרחים אתם מעניקים לאנשים האהובים עליכם מתנה שמעלה חיוך מאוזן לאוזן; אתם בנוסף לכך תורמים לבריאותם הנפשית והפיזית.

שיפור הריכוז והזיכרון

הריכוז והזיכרון שלנו מושפעים באופן ישיר מרמות המתח הנפשי. ככל שאנו מתוחים יותר, כך גופנו מצוי ב’מצב חירום’ ובו מוחנו מעוניין שהגוף יהיה ערוך ומוכן ל’קרב’. זרימת הדם עוברת בעיקרה אל אזורי הגפיים המוכנים להילחם, ואילו המוח עצמו ממוקד וחדור מטרה.

אז נכון שאי אפשר להתכחש לגורמי הלחץ הסביבתיים המצויים מכל עבר, אך בהחלט ניתן לשפר את הסביבה הקרובה אלינו ולהפכה לכזאת התורמת לבריאותנו הנפשית. 

מחקרים מדעיים שונים מראים כי קרבתו של אדם אל צמחים ופרחים, מסייעת לו להתרכז יותר, מפחיתה את רמות המתח הנפשי ואף מעלה את ביצועי הזיכרון וטווח הקשב בכעשרים אחוזים.

למעסיקים והמעסיקות שביניכם הקוראים מאמר זה, הרי שהמלצה זו מתאימה גם ליצירת סביבה משרדית עתירה בעציצים מוריקים ופרחים צבעוניים.

מצב רוח חיובי ושמח

שלחתם זר פרחים כמתנה נפלאה לחג האהבה ומיד עלה לבן או בת הזוג חיוך מאוזן לאוזן? אין מדובר במקריות, וישנם מחקרים הקושרים את הימצאותם של פרחים וצמחייה שונה עם רמות אנרגיה גבוהות ותחושת חיוביות וחיוניות.

גם במקרה זה, בדומה לשיפור הזיכרון והריכוז, רבים מן המחקרים קושרים את מצב הרוח החיובי להפחתת גורמי המתח הסביבתיים. הגירוי הוויזואלי המוריק של הצמחייה, וכל שכן זה אשר מתאפיין בפרחים המגיעים בשלל צבעים שונים, מעורר תגובה שונה מזו המתקבלת כתוצאה מעזרים מלאכותיים כגון טפטים צבעוניים או תמונה.

יש מחקרים הקושרים זאת עם הניחוחות המופרשים מן הפרחים, וכן עם העובדה כי צמחים מייצרים חמצן.

הזדמנות לתחביב נפלא

ומעבר לכל אלו, הרי שכולנו יכולים למצוא עזר רב בתחביב קטן ולא מזיק, כזה שיאפשר לנו להתרכז לעתים בנושאים אחרים, ניטרליים ונטולי כל סממן המעורר מתח, כעס או רגש שלילי.

אם לאנשים היקרים לליבכם עוד אין תחביב, הרי שייתכן מאוד והשקיית וטיפוח העציץ או זר הפרחים, יסלול להם את הדרך לתחביב עם ריחות נהדרים ומראות צבעוניים ונהדרים. 

המלצה שלנו, היא לבחור את הפרחים לפי היכרותכם עם האדם שיקבל את ההזמנה. האם הוא אחד שירבה להשקות את הפרחים? או שמא מומלץ לרכוש פרחים המחזיקים מעמד גם עם השקיה מועטה? על כך תוכלו להתייעץ עם הצוות המקצועי שלנו. 

פרחים בנעם

הצטרפו לניוזלטר שלנו ותקבלו את המבצעים הכי חמים לפני כולם!

+ 15% הנחה

על הקניה הבאה שלכם!

שלום אורח

בואו לרשימה שלנו

תהיו הראשונים שידעו על מבצעים ועל פרחים מיוחדים שמגיעים אלינו לחנות

דילוג לתוכן